Mastürbasyon

19.02.2016 - 27.03.2016

‘‘Sevgili dinleyiciler; bu sergide göreceğiniz parçalar yaratıcının kendi dünyasını inşaa etmedeki sorunlarının birer kurgusu. Bu bir üretme ve varolma hissi. Sanatçılar, bu sergiye kendi kurguları ve yaratma süreçleriyle katılarak sürecin anlaşılır ve hissedilir olduğundan emin olmaya çalışıp herhangi bir dayatma olmaksızın, bu dünyada varoluş halini dışa vurmak için mücadele ediyor.’’

                                                                                            Mustafa Horasan                                                      

2012 yılından itibaren, çağdaş sanatın yükselen yeteneklerini keşfeden, özgün sanat eserlerine herkesin ulaşabilmesi amacına hizmet eden Mixer, Sıraselvilerdeki yeni mekanında 'Masturbation' isimli karma sergiye ev sahipliği yapıyor.

Sergi, mastürbasyon kelimesinin ilk anlamı ile sanatçıların üretim sürecinde aldıkları haz arasında bir denklik kurarak, sanatçıların üretimlerinde gerçekten ne kadar özgür olduklarını sorguluyor. Sanatçılarının şimdiye dek çalıştıkları medyumlardan farklı alanlarda ürettiği yeni çalışmalarıyla izleyici karşısına çıkan sergi, resimden videoya, performanstan desene kadar uzanan multidisipliner bir deneyim imkânı sunuyor.

Sergiyi deneyimlemek, yorumlamak, sanatçılar ve eserleri hakkında bilgi almak için Mixer’de 19 Mart Cumartesi günü saat 14:00’de gerçekleşecek etkinliğimizde de sizi aramızda görmekten memnuniyet duyarız.with the help of the parallelism between the artist at the creation process and the act of masturbation.

Sanatçılar: Bora Akıncıtürk, Turan Aksoy, Ferzan Aktaş, Burak Ata, Basako, Damla Baş, Zeynep Beler, Antonio Cosentino, Cemal Demir, Ali Elmacı, Tarık Gök, Şakir Gökçebağ, Horasan, Hüseyin Işık, Burak İşseven, Merve Morkoç, Ali İbrahim Öcal, İrfan Önürmen, Ferhat Özgür, Burcu Perçin, Sabo, Meltem Sarıkaya, Nejat Satı, Erinç Seymen, Tunca, Tolga Tüzün, Selahattin Yıldırım, Erdoğan Zümrütoğlu