Mixer Sessions III

8 Haziran - 4 Ağustos 2018

Kurulduğu günden bu yana genç sanatçılara çalışmalarını gösterebilecekleri bir alan açmayı ve sanatı herkese ulaştırmayı kendisine hedef olarak seçen Mixer, sanat eğitimi veren fakültelerin son sınıf, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine yaptığı açık çağrı ile Mixer Sessions sergi serisinin üçüncüsünü bu sene 8 Haziran ve 4 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştiriyor.

Yapılan başvurular arasından Mixer'in yaptığı seçkide, eserlerin genel konularını mekan, parça/bütün, birey, kimlik, yalnızlık, bellek gibi kavramlar oluşturuyor. Bu çerçevede sergide fotoğraftan videoya, tuvalden neona birbirinden farklı medyumlar kullanan sanatçıların çalışmaları yer alacak.

Ülke genelinden ve farklı branşlarda eğitim almış adaylar arasından seçilen 26 isim:

Sanatçılar: Ahu Akgün, Ahu Akkan, Akın Güreş, Asel Kadyrkhanova, Ayşegül Altunok, Bilge Artuç, Büşra Kuzu, Büşra Özdemir, Damla Yücebaş, Emin Çelik, Ergin Soyal, Gizem Çeşmeci, Hamza Kırbaş, Hazal Ünsal, K. Oğuz Kaleli, Kıymet Daştan, Kusay Tatlı, Mert Acar, Merve Yılmaz, Nejbir Erkol, Nur Pınar Özen, Ömer Yüksek, Sesil Beatris Kalaycıyan, Ufuk Yılmaz, Umut Erbaş, Yakup Uysal.