More Than Two

26.10. 2018 - 01.12.2018

Kurulduğu ilk günden itibaren sanatın daha geniş kesimlere ulaşması konusuna odaklanan Mixer, ilk olarak 2013 yılında Mixer Editions adı altında edisyonlu işlerden oluşan seçkisini izleyici ile paylaşmaya başladı. Seçkide yer alan eserler amacına ulaşarak, uluslararası niteliğiyle birçok sanat izleyicisinin evinde, ofisinde yerlerini aldı. 2015 yılında ilki gerçekleştirilen ‘Printed’ sergi serisi her sene yenilenen içeriğiyle Mixer’de izleyici karşısına çıkma fırsatı buldu.

Farklı ülkelerde özgün baskı teknikleri üzerine çalışan çeşitli baskı stüdyoları ile işbirliği içerisinde gerçekleştirilen bu sergi serisi içerisinde Jealous Baskı Stüdyosu’nun yeri ise farklı. Bu sene Eylül ayında kuruluşunun 10. yılını kutlayan Jealous Baskı Stüdyosu, İngiltere’de birçok sanatçının özgün baskı teknikleri ile tanışmasını sağlarken, üretim konusunda her zaman sanatçılara destek olan bir kurum oldu. Mixer Editions ile benzer bir misyon ile yola çıkan stüdyo, bu işbirliği ile birlikte çalıştıkları sanatçıların Türkiye’deki izleyici ile buluşmasını sağladı.

Jealous, 2008 yılında Kuzey Londra’daki Crouch End bölgesinde Dario Illari ve Jacquie Ryle önderliğinde kurulmuştur. Shoreditch’teki baskı stüdyosu ve galeri alanına ek olarak Crouch End’de yer alan galerisi sayesinde dünyanın her yerinden gelen sanatçılara çeşitli özgün baskı tekniklerinde eserler üretebilecekleri bir alan sağlarken aynı zamanda sanatçıların izleyiciyle doğrudan buluşmasına katkıda bulunmaktadır. Bu seçki, Jealous baskı stüdyosunda üretilerek hayat bulmuş eserlere yer vermektedir. Aynı zamanda bu 3 yıllık işbirliğinin de güzel bir özeti olarak düşünülebilir.

Sanatçılar:

Adam Bridgland, Adam Koukoudakis, Alessandra Paglialonga, Ashes57, Ceal Warnants, Joakim Allgulander, Danny Augustine, Bench Allen, Jessica Albarn, Frances Richardson, Ben Eine, Joe Webb, Paul Schneider, Samson Kambalu, Oliva Kemp

Eser: Bench Allen, reun loos yn karrek (2017), 2 colour screenprint on somerset satin white 410gsm paper, ed. 12, 27.50 x 36 cm.