Negative Pleasure

01.11.2016 - 03.12.2016

Çağdaş sanatın genç yeteneklerine görünürlük sağlamayı amaçlayan Mixer, Meltem Şahin’in “Negative Pleasure” başlıklı ilk kişisel sergisine 1 Kasım 2016 – 15 Ocak 2017 tarihleri arasında ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyar. Yüceliği ve güzelliği, ses ve ışık gibi uyaranların yoğunluğu üzerinden deneyime açan “Negative Pleasure” sanatla ilişkili felsefe kavramlarını animasyonlar ve optik oyuncaklar kullanarak aktarıyor.

İllüstrasyon pratikleri üzerine yüksek lisansını Maryland Institute College of Art’ta tamamlayan sanatçı, Arduino platformu, motorlar ve hareket sensörleri kullanarak zoetrope ve hareketli kukla gibi animasyon türünün ilk örneği sayılabilecek oyuncakları günümüze uyarlıyor. Pastel renklerle bezediği naif çizimleriyle Gilles Deleuze, Friedrich Nietzsche ve Maurice Merleau-Ponty gibi düşünürlerin işlediği konuları ele alan Meltem Şahin, işitme, görme ve dokunma duyularına odaklanarak benzersiz bir deneyim ve öğrenme alanı oluşturuyor.

Meltem Şahin’in ilk kişisel sergisi “Negative Pleasure” 1 Kasım 2016 – 15 Ocak 2017 tarihlerinde Pazar ve Pazartesi günleri hariç her gün 11:00-19:00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.