Printed'16

13.05.2016 - 02.07.2016

Çağdaş sanat mekânı algısına farklı bir boyut kazandıran Mixer, sınırlı sayıda edisyonlu baskıların ve fotoğrafların gösterildiği Printed’16’ya 13 Mayıs – 18 Haziran tarihleri arasında ev sahipliği yapıyor. Mixer’in geçen sene, sanatı daha ulaşılabilir kılma hedefine paralel olarak başlattığı sergi serisi Printed’ın ikinci sergisinde Takashi Murakami, Marc Quinn, Hera Büyüktaşçıyan, Işıl Eğrikavuk, Burçak Bingöl ve Ilgın Seymen gibi isimlerin edisyonlu baskıları ve fotoğrafları yer alacak. Çeşitli boyutlarda ve limitli sayılarda basılarak bir yandan sanat eserlerinin özgünlüğünü korurken, diğer yandan çok daha geniş kitlelere ulaşabilen edisyonlu eserleri bir araya getiren Printed’16 sergisi, 18 Haziran 2016 tarihine kadar Mixer’de sanatseverlerle buluşacak.

Sergiye paralel olarak Sanatçı Konuşması, Kağıt Yapım Atölyesi ve Cyanotype Baskı Atölyesi etkinlikleri gerçekleştirilecek. Etkinlik takvimi ve atölye programı güncel olarak www.mixerarts.com sitesinden takip edilebilecek.

Mixer, Pazar-Pazartesi günleri hariç her gün 11:00-19:00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

Sanatçılar

Jessica AlbarnJoakim AllgulanderChiho AoshimaDanny AugustineSeza BaliBurçak Bingöl, Adam BridglandHera BüyüktaşçıyanÖzlem DemirelIşıl EğrikavukLeyla HancıAdam HayesThomas JenkinsSamson KambaluOlivia KempMerve KılıçerGül KozacıoğluDeniz KöseElizabeth MagillJuliana ManaraLucy McLauchlanTakashi MurakamiRowan OttesenAlessandra PaglialongaBobby PearceMarc QuinnFrances RichardsonPaul SchneiderIlgın SeymenBeyza UçakHwa Seon Yang