Printed '17 "The Multiplier Effect"

05.05.2017 - 10.06.2017

Mixer’in çağdaş sanatı ulaşılabilir kılma hedefine paralel olarak başlattığı sergi serisi Printed, 2017’de “The Multiplier Effect” seçkisiyle devam ediyor!

Türkiye’nin modern ve çağdaş ustalarını bir araya getiren 2017 seçkisini, kendisi de Northwestern Üniversitesi Sanat Bölümü’nde baskı eğitimi almış olan Eda Kehale Argün hazırlıyor. Printed ’17 “The Multiplier Effectsergisinde, Mixer edisyonlar sayesinde, dikkat çekici sanatçıların mümkün olduğunca geniş bir sanatsever kitlesi için ulaşılabilir hale gelmesine odaklanıyor. Kehale, 30 yıla yayılan bir zaman diliminde, değişik tekniklerle üretilmiş işleri seçkiye dahil ederek, edisyonun yarattığı çarpan etkisini sanatın farklı boyutlarında izleyiciyle paylaşmayı hedefliyor.

Printed ’17 “The Multiplier Effect geniş formatlı sanatsal fotoğraflardan, video enstalasyon gibi dijital olarak üretilmiş işlere, serigrafiden, linol baskıya kadar çok çeşitli teknikler ile üretilen eserlere yer veriyor. Serginin başlıca amacı, doğası itibari ile çoğaltılabilir sanat eserlerini ulaşılabilir fiyatlarla izleyiciye sunabilmek.

Edisyonlu işlerin üretim sürecini deneyimlemek, sanatçıların pratiklerini gözlemlemek ve tartışmak üzerine sergi süresince gerçekleşecek çeşitli baskı atölyeleri ve etkinlikleri güncel olarak www.mixerarts.com sitesinden takip edebilirsiniz.

SanatçılarAbidin DinoAhmet SarıAyça TelgerenAyşe Gül SüterBurhan DoğançayÇağlar KanzıkCANANCanan TolonCemil Batur GökçeerElif ÖzenFerruh BaşağaGülsün KaramustafaGüneş Bulut YılmazHale Güngör OppenheimerHasan Özgür TopHera BüyüktaşçıyanHuo Rfİnci EvinerKerem Ozan BayraktarLarissa ArazMurat BalcıMurat GermenNazif TopçuoğluÖmer UluçÖzge EnginözRasim AksanSeçkin PirimSENASiavash KheirkahSinan DemirtaşTiraje DikmenVolkan AslanYasemin ÖzcanYaşam ŞaşmazerYuşa Yalçıntaş.

Eda Kehale Argün Hakkında:

Eda Kehale Argün, 2001 yılında Northwestern Üniversitesi'nde Ekonomi ve Sanat Teorisi ve Pratiği - Baskı bölümlerinden mezun oldu. Mezuniyetini takiben farklı alanlarda 10 yıl boyunca iş deneyimi kazanan Kehale, 7 senedir Christie's Müzayede Evi Türkiye temsilciliği görevini danışman olarak yürütüyor. Sanatta genç nesillerin önemine sıklıkla değinen Eda Kehale Argün, aynı zamanda Mamut Art Project 2015 yılı jüri üyesi ve İstanbul Modern'in genç sanatseverlere yönelik Genç Modern oluşumunun elçileri arasında yer alıyor.